تبلیغات
خوشنویسی - معرفی انجمن خوشنویسان اوز
 
درباره وبلاگ


متولد1364
مدرس انجمن خوشنویسان شعبه اوز
مدرك فوق ممتاز انجمن خوشنویسان ایران
اساتید:استاد فتحعلی واشقانی-استاد شمس الدین جام گوهری-
استادعلیرضا تل جنگانی

مدیر وبلاگ : سیدمحمد هاشمی
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
خوشنویسی
خوشنویسی،..گمشده ی من...
 

انجمن خوشنویسان ایران شعبه اوز

اولین گام هنری در نشاندن نهال هنر خوشنویسی در سال 1371توسط مسئول دلسوزسابق کتابخانه عمومی اوز، زنده یاد آقای محمد واحدی برداشته شد. در آن زمان تعداد هنرجویان12 نفر و مدرس جناب آقای جعفر عباس زاده از لار آموزش های اولیه را در کتابخانه عمومی اوز آغاز کردند.سپس از سال 1372 تا کنون جناب آقای شمس الدین جام گوهری مسولیت تعلیم را به عهده گرفتند.
انجمن خوشنویسان ایران شعبه اوزدر سال 1379 با حضور اساتید طراز اول کشور،استاد فتحعلی واشقانی فراهانی و استاد محمد سلحشوررسمیت یافت ودر سال 1383با حضور5 نفر ممتاز به وضعیت شورایی ارتقا یافت.و تا کنون جمع هنرجویان ممتاز به 16 نفر رسیده است. که اعضای ثابت آن عبارتند از : جناب آقای شمس الدین جام گوهری رئیس شعبه و آقایان سید محمد هاشمی و عبداله جانفداو خانم ها فریبا صالحی وسهیلا بنار.
مدرسین شعبه نیز عبارتند از آقای شمس الدین جام گوهری ، سید محمد هاشمی، و خانم فریبا صالحی.
که در خطوط نستعلیق، شکسته نستعلیق، نسخ،خط تحریر و خط لاتین به (سبک کاپرپلیت)آموزش داده می شود.
شهر اوز اولین بخش در کشور است که دارای شعبه انجمن خوشنویسان می باشدو همچنین اولین شعبه در لارستان است که به صورت شورایی فعالیت می کندو درمجامع انجمن خوشنویسان ایران نماینده ای ازاین شعبه حضوردارد که مایه ی مباهات جامعه ی فرهنگی - هنری شهر است.
کلاس های انجمن از مهر ماه هر سال آغاز و تا پایان اردیبهشت ماه ادامه دارد و در تابستان نیز برگزار میشود.که در طول سال هنرجویان میتوانند در ماه های اردیبهشت و مرداد و دی در امتحانات رسمی و سراسری انجمن خوشنویسان ایران در مراحل مقدماتی ، متوسط، خوش، عالی وممتاز شرکت نمایند. در صورت قبولی به آنها مدرک رسمی انجمن خوشنویسان ایران اعطا خواهد شد.
درپایان از زحمات صادقانه ی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان و استاد فتحعلی واشقانی فراهانی و جناب آقای شمس الدین جام گوهری و جناب آقای مصطفی رضایی و نیکوکار ارجمند جناب آقای منصور فقیهی نژاد وسایر عزیزانی که هر کدام به نحوی در جهت رشد و تعالی هنر خوشنویسی در اوز همکاری و همدلی داشته اند، صمیمانه قدردانی و تشکر می نمایم.